» Opieka psychologiczna

OPIEKA PSYCHOLOGICZNA

Harmonijny START – Opieka psychologiczna

Dzieci w wieku przedszkolnym rozwijają się w błyskawicznym tempie, które trochę przypomina sprint na 100 m. Warto jednak wiedzieć, że przygoda z edukacją jest raczej jak maraton.

Dlatego w naszym przedszkolu skupiamy się na harmonijnym, ale i kompleksowym wsparciu rozwoju na dłuższą metę.

Rozwijamy naturalne talenty i pokazujemy narzędzia, dzięki którym poruszanie się w złożonej i dynamicznej rzeczywistości jest o wiele łatwiejsze.

Dlaczego to takie ważne?

• Im szybciej, tym lepiej: Wiemy, jak rozpoznać naturalne talenty dziecka i w harmonijny sposób wspieramy rozwój, który pomoże odblokować ten potencjał.
  • Dobry start: Chcesz iść szybko – idź sam, chcesz dojść daleko – idź w grupie – doskonale rozumiemy tę maksymę i pomagamy dzieciom odnaleźć się w otaczającym je świecie.
  • Zaczynamy z wysokiego C: Harmonijny rozwój to zbiór “dźwięków” tj. talentów i zasobów, które stanowią akompaniament wszystkich obszarów życia, my przygrywamy tak jak dzieciom w duszy gra.

Jak pomagamy w rozwoju?

Mamy na pokładzie specjalistów z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka, wczesnej diagnozy autyzmy oraz arteterapii.

Działamy jak dobrze zgrany sztab szkoleniowy, który przygotuje Twoje dziecko do sprintu przez życie, ale i maratonu, w którym zajmie miejsce na podium.

Na czym się skupiamy?

Dostosowane wsparcie

Każde dziecko w naszym przedszkolu traktowane jest indywidualnie, zgodnie z jego unikalnymi potrzebami i charakterem.

Oaza bezpieczeństwa

Tworzymy oazę bezpieczeństwa, gdzie atmosfera jest nasycona spokojem i zrozumieniem. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie dzieci rozwijają się w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu, sprzyjającym ich harmonijnemu wzrostowi.

Emocje w centrum uwagi

Wspieramy rozwój emocjonalny dzieci, kierując się troską o ich zdolność radzenia sobie z uczuciami i budowanie zdrowych relacji z rówieśnikami. Nasza opieka obejmuje naukę umiejętności emocjonalnych jako integralny element rozwoju maluchów.

Budowanie pewności siebie

Dążymy do wzmocnienia pozytywnej samooceny u dzieci, wspierając je w odkrywaniu i rozwijaniu ich unikalnych mocnych stron. Każdy maluch jest zachęcany do budowania pewności siebie, co stanowi fundament dla późniejszych osiągnięć.

Komunikacja rodzic-przedszkole

Utrzymujemy aktywną komunikację z rodzicami, dzieląc się informacjami na temat postępów ich dzieci oraz bieżących kwestii, które wymagają uwagi. Dla nas ważne jest, aby rodzice byli zawsze zaangażowani w rozwój swoich maluchów.

• Troska i zrozumienie: Tworzymy miejsce, w którym edukacja to przyjemność, a nie przykry obowiązek. Tworzymy stabilne fundamenty, na których Twoje dziecko samo stawia ściany i ustawia okna, które stają się oknem na świat.
  • AtmoSfera zabawy: Nie trzymamy się przestarzałego modelu edukacji: ławka, książka, tablica. Aktywizujemy dzieci poprzez zabawę, kreatywne gry i technologię, która pozwala im uczyć się tu i teraz tego co ważne tu i teraz.
  • Radość: Uśmiech przełamuje lody, a w dotarciu do dziecka złapanie “wspólnego języka” to coś więcej niż komunikacja. To motywacja i sposób na dotarcie do głębin naturalnych talentów.